GCMA 2020 NOMINEES

Congratulations To All Of Our Nominees.  Thank You For Inspiring The World!

Absolution Gospel Group

Adoration

Adrian Dunn & The Adrian Dunn Singers

Adrian Mitchell and Kingdom Men

AEGRadio Network

Aimee

Alida Sharp

Amayz

Ana Campbell

Angelic Praise

Anointed Michael

Anointed Praz’ Dance Ministry

Anointed Vessel

Antanious Fanning

Anthony Lowe

Anthony T. White & Detroit Youth Choir

Antonio Rolle

Antwan J. Jordan

B. Sherese

Bemeche'

Bethlehem Baptist Church Worship & Arts

Beverly Heath

Big Ben

Bishop Al Baldwin

Bishop Al Reese

Blessed & Chosen Mime Ministry

Blessed Man

Bolivar District Choir

Boy & His Drum

Brandon Gray

Brenda Kwaidah

BrianaRae

Bridge Music

Bridgette "Dancing Shoes" Smith

Brotha Mike

Bunny Jones

Calandra Gantt

Calvin Cofield & Kimberly Rice-Cofield

Cameron Jackson

Cara T. Newton

Carissa B.

Carol Hull-Jackson

Chadd Balfour & Genesis Choir

Chandler Alexander

Chief Apostle

Chosen Vessels 3D

Chozen Ministry

Chris King

Christine Still

Christopher Burton

Clay Fletcher/Mime Minister

Clifford (Big Bruh) Riley

Comedian  Harold J

Comedian Stephon Smith

Crazee Praize Nation

D’Marlo

Daniel Musgrove

Danny Hudson

Darlene Watts Howard

Daryl G. Beebe

Davian

David Hammond & Chosen Disciples

Dearick Milton

Del Phi Yah

Demarcus Hicks

Derashay Zorn

Derrick Bridges & TranZparent

Diana Nicole

Dimitre Horton

Divine of Annapolis

D'Marlo

Dorcas Mafiri

Dr. Felix Hill Sr.

Dr. Kiki Michelle Williams

Dr. Myra Sherman

Dr. Waverly B. Bumbrey Sr & Refuge Temple           Cathedral

Durmond Glanton

Dylan J

Eddie Smith

Edward Rhodes & Xenia Group

Elizabeth Nganga

Enin R. Perryman

Eric Pitts Jr.

Eric Revernce

Ernest Kings

Evangelist Darryl Jones

Ewurah Gold

Ezella Robinson

Felecia Sheard Parks

Flint Cavaliers

Francine McGarrah

Franky Govergo

Frederic Robinson/Boy Gospel

Frozene Hayes

Gabrielle Denae

Gary Miller

George Eberhart

George Ponder Jr

Gloria  Cooks

Go Ye

God's Chozen

Goldmann

Gospel Duo Duncan & Rachelle

Gospel Grind Radio

Grace Gang Ministry

Grace Justified

Greater Piney Grove Band

Greg Delaine & Brother 2 Brother

Gregory Luster

G-Wade

Hasaan Allen

Hayden Billingy

I Am Unique / DreamCatchers

Inspirational Praise Citywide Mass Choir

Irene Ubom

Ishika Purpose

J Cook

J Mime

J. Bethel & Spoken For

JaiCei

James Chappell III

James L. Patterson

James V. Cockerham

James W. Chavis

Janice Barnett

JaRa’ & The Lineage

Jasmine Harris

Jeremiah Shackleford

Jermane C. Milton

Jesse Mitchell

Jessica Dinae & Team Dinae

Joann  Houston

Joseph Robinson and The Chosen Aggregation

Joshua Smalls (I Mime Ministry)

Just-Cris

Justin Williams

Kairos Mime Troupe

Kara Nichole

Kecia Holden

Keedron Bryant

Kendra

Kevin (Mr. Blaxx)  Burrows

Keya Smith

Kimberly Williams

Kinfolk D-Ray

King Bheki

King James Jr.

King Thaddeus Moss

Kingz Mime Ministry

Kiska Jones

Krista McKenzie

Kristin Chavis

Kristojay Paul

KRUS Rejoice 96.3 FM

Kynne Smith

Lady Drina Penn

Lady Eva J

Lady Lynn White

Lady T

Leisha Collier

Lenae Brown

Leon Richardson

Leshaunda Randle

Lil David & Bells Of Joy

Living Testimony Community Singers

Lonnie Freeman

Mafuta Family

Marcel McManus Sr

Marcell Lyles - "Freedom Mime Ministry"

Marcus Carr

Marjane’

Markees Williams

Markithia Haynes

Marlon McDaniel

Mary Pugh & Pugh Singers

Mel Holder

Mervin Budram - MD

Michael Walker

Micheal Bakare

Michelle Jones

Mike P. Fitzpatrick

Millicent Yankey

Min. David Whitfield II & Whitfield Productions

Min. Otis Byrd Jr.

Min. Robert Barnes

Minister Ike

Minister Ornicia Lowe

Minister R. L. Taylor

Misha Pirtle

Miss Victoria

Mister ATL

Miz Tiffany

Moves of Praise Anointed Youth Ministry

Neesha Woodz

New Breed Mime

NG Mime

Nikki Berry

Nimix

Not Easily Broken - NEBS

Nozipho Zubane

Onasis and The Gospel Shepherds

Oneyke

Orlando Miller (LANDLORD)

Patreece Dade

Paul Umeora

Paulette Wright

Perfect Anointing

Petey Nature

Phyllis Wong

Pine Forge Academy Choir

Praises of Zion

PreacherMan

Prince Chinonso

Princess J

Psalmist Quincy Spencer

Psalt-E

Quandra Banks

Quinten Simon

Rachel Wilson

RailRoad

Ray & The Gospel Keys

Rev. Billy Smith

Rev. Talonie Daniels

Rica Nadine

Riccardo Montgomery

Richard Shaw Jr

Ricko Clark

Robert Horton

Robyn McGhee

Sam Williams (West End SDA Church)

Samaria Jordan

Same Ol G

Samuel Bennett

Samuel Miracle Brown

Sanchez Tanniehill

Santoria Black

Saved With Amazing Grace

Sean D Scales

Shaddais Fire

Shamiah Jackson

Shaneen Bonner

Shariffa Nyan

Shawn Brown & Boyz

Shay Samuels

Sherilan Dennie Edward

Shiloh & Shedien

Shira Stallworth - Lavish

Silent Praise Mime Ministry

Silent Prophetess

Simply Candice

SKS Brother's Keeper

Sounds of Imani

South Austin Community Church Worship & Arts

Spirit 2 Spirit

Stephanie McDonald

Steve Dennis And Authentic Praise

Stevie Smith

SWAG - Saved With Amazing Grace

Tamara Hylton

Teresa Hannah

Terrence Cotton

Tha Corinth

The Ascension

The Campbell Trio

The Chosen One (Wendell Huckaby)

The Ferguson Family

The First Cathedral Church Band

The Jubilee Majestic Concert Choir

The New Christianaires

The REHAB Church of Atlanta

The Sons of the Father

The Word Thru Motion

Thomas B.

Tiffany Binion Mangum

Tiffany Lanae

Timothy Phillips

Tiny Foster & DemSaints

Tobi Adegoke (Tobikeyz)

Trenten Pipkins

Tresha Rutledge (MS. LOL)

Trinity Clarke

True Believers of Annapolis

Unrestricted Praise

Vanessa Clarke

Varieon (Chosen) Owens

Verne Profitt

Vessel for God Mime

Voices of Affirmed Odyssey

Voices Of Faith

Voices of VSC

Voncile Belcher

Wanda Mo’Net

Wayne Stoddart

We Praize Radio - Dr. E. LaQuint Weaver II

Wendell Huckaby Jr.

Wendy Peterson & Unity

William Campbell

William May

Women of Strength

WSPO Heaven 1390 AM/100.1 FM

Yocontalie Jackson

Young Men 4 Christ

Youthful Expression Of Praise

Zari Yana B.

Our Address

P.O. Box 16284 

Atlanta, GA. 30321

Contact Us

TEL: (678) 561-6608 Office   

E-MAIL: info@gospelchoicemusicawards.com

GCMA Showtime.mp3

© 2019 Gospel Choice Music Awards